Ośrodek Szkolenia Kierowców

Szybko, tanio, skutecznie

Kierowcy muszą zwolnić

Kierowcy muszą zwolnić

Nadmierna prędkość wciąż plasuje się na drugim miejscu najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. W 2019 roku doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż rok wcześniej, ale zginęło w nich więcej osób. Najwięcej ofiar śmiertelnych było w wypadkach, do których dochodziło z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze.


Read more...

Jazda ekonomiczna

Nawet niewielkie zmiany w stylu jazdy mogą wpłynąć na oszczędność paliwa.

Zadbaj o silnik

Dobrze wyregulowany silnik to zaskakująco duże oszczędności paliwa. Wystarczą do tego proste czynności konserwacyjne i regularne serwisowanie.

Zabieraj ze sobą tylko to, co potrzebne

Każdy dodatkowy kilogram w bagażniku czy na tylnym siedzeniu wpływa na zużycie paliwa. Usuń z samochodu rzeczy, których nie używasz na co dzień, a które tylko zwiększają obciążenie pojazdu (np.


Read more...

Porady fachowców

Don Palmer to instruktor zaawansowanych technik jazdy na drodze i torze wyścigowym. Krótko mówiąc, jest jednym z najlepszych kierowców na świecie. Jego filozofia pomoże Ci stać się bezpieczniejszym kierowcą.

Jeśli uważamy przepisy za wytyczne, a nie rygorystyczne rozkazy, wówczas wiemy, w jakich sytuacjach mają zastosowanie. Zawsze pozostaw sobie elastyczność wyboru najwłaściwszej reakcji na każde pojawiające się wyzwanie.


Read more...

“Drogówka” radzi jak jeździć zimą

Zima - nie jednemu kierowcy spędza sen z powiek. Śliska nawierzchnia spowodowana opadami śniegu lub błotem pośniegowym, czy też właściwa technika jazdy, są jednymi z wielu czynników, które wpływają na bezpieczeństwo na drogach w okresie zimowym. Dlatego Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.
Read more...